Lifestyle
Cider dávno není pivo pro holky
Není to zas tak dlouho, kdy pivovary začaly vyrábět různá ochucená piva a pivní nápoje. Každému „pravému“ pivaři se při pomyšlení na ně zkřivil úsměv na tváři.

Zhruba v té stejné době začala také stoupat popularita ciderů, jež se, chudáci, pak svezly na vlně chlapské nelibosti spolu s ovocnými pivy. A přitom je to pití, které pili už naši pradědové. To, že cider není žádná limonáda, se snaží dokázat i Royal Dog Cider, jehož chuť je vyladěna speciálně pro české spotřebitele, díky spolupráci s moravskými sadaři. Ti pro Royal Dog Cider vybírají ty nejlepší odrůdy jablek, které dodávají přerovskému cideru jeho nezaměnitelnou chuť.

Cider dávno není pivo pro holky

Tento jedinečný cider vzniká ve spolupráci s moravskými sadaři z Litenčic, kteří se dlouhodobě věnují zpracování moravských jablek, ze kterých vyrábí jablečné šťávy, jablečná vína a další produkty. Právě jablečné mošty, vína a jablečné burčáky, jak se dříve ciderům říkalo, byly běžnou součástí domácností českých sedláků. Ti se totiž nedostali k drahému vínu a výroba piva byla zbytečně náročná. Cider si doma jednoduše mohl vyrobit každý, stačila mu k tomu jen dobrá jablka a do žní bylo co pít.

Cider dávno není pivo pro holky

Tradiční výroby se drží i Royal Dog Cider, jehož výroba probíhá řízeným kvašením jablečného moštu, který se následně filtruje a šetrně pasterizuje a na závěr se podává nejlépe ledově nachlazený. A hlavně, neobsahuje žádná umělá barviva ani sladidla. Royal Dog vsadil i na netradiční stylové černé plechovky, takže s ním určitě nebudete vypadat zženštile. Tak na zdraví!

Cider dávno není pivo pro holky

PR článek

Doporučujeme